Synology - dyski sieciowe w Polsce

Synology w Polsce

punkt Dlaczego warto kupić ?

punkt Interfejs użytkownika DSM

punkt Oprogramowanie DSM 6

punkt Możliwości Synology

punkt Moduły dodatkowe

punkt Synology w biznesie

punkt Synology w domu

punkt Kopia zapasowa danych

punkt Funkcja Time Backup

punkt Konta i uprawnienia

punkt Kontrola dostępu przez ACL

punkt Wirtualizacja z Synology

punkt iSCSI w Synology

punkt Porównanie wydajności

punkt Bezpieczne dane - RAID

punkt Ochrona przed ransomware

punkt Dyski twarde dla Synology

punkt Sklep Synology PL

punkt Kim jesteśmy ?

punkt Pomoc techniczna

punkt Zgłoszenie awarii i pomoc

Wersja demo online

punkt Wejście do Synology ->

punkt Login: admin

punkt Hasło: synology

Wsparcie serwisowe

Pakiety EPA Care Pack

Tylko w EPA Systemy mamy programy serwisowy dla Synology. Do 5 lat gwarancji, serwis door-door, on-site, wsparcie techniczne i wiele więcej. Sprawdź co jeszcze oferujemy w pomocy tehnicznej.

Systemy monitoringu

Kamery IP przemysłowe

Czy wiesz, że każdy serwer NAS Synology posiada obsługę kamer IP i bogate funkcje stacji monitoringu video ? Synology poleca kamery Etrovision >

Facebook Synology

Wejdź na Facebook. Bądź na bieżąco z nowymi produktami Synology.

 

Zapraszamy również na Google+. Tam też zawsze pełne info o Synology.

 

Macierz dyskowa Synology RC18015XS+

Gwarancja 5 latDzięki funkcjom, takim jak klaster high-availability, nowoczesna technologia zrzutów obrazu i niezrównana skalowalność do 180 dysków, serwery RC18015xs+ i RXD1215SAS są bezpiecznym, niezawodnym i wysokowydajnym rozwiązaniem pamięci masowej umożliwiającym firmom zapewnienie ciągłości działalności i odzyskiwanie danych z konkretnego punktu w czasie. Klaster high-availability wymaga dwóch serwerów RC18015xs+ i przynajmniej jednej jednostki RXD1215sas.

 

Serwer RC18015XS+ zapewnia doskonałą wydajność z przepustowością ponad 2270 MB/s i 355400 IOPS w przypadku dwóch połączeń 10GbE połączonych przy użyciu funkcji Link Aggregation. Serwer RC18015xs+ jest wyposażony w 8 GB pamięci RAM ECC (z możliwością rozbudowy do 32 GB), co zapewnia dokładność danych na poziomie przedsiębiorstwa, a także szybkość realizacji ważnych zadań. Poza architekturą serwera aktywnego i pasywnego serwer RC18015xs+ jest wyposażony w nadmiarowe podzespoły, takie jak zasilacze, wewnętrzne wentylatory i porty LAN. Dzięki temu w razie awarii podzespołu jednostka pracuje normalnie do czasu uzyskania części zamiennej i jej zainstalowania.

 

Synology RC18015xs+

 

Modele RC18015xs+ i RXD1215sas są przystosowane do współpracy w ramach klastra high-availability — wymagane są dwa serwery RC18015xs+ i przynajmniej jedna jednostka rozszerzająca RXD1215sas. Dzięki możliwości połączenia dwóch serwerów obliczeniowych i wielu jednostek pamięci masowej w jeden klaster high-availability, serwer RC18015xs+ i jednostka RXD1215sas zapewniają niezrównaną niezawodność i dostępność danych. Architektura serwera aktywnego i pasywnego pozwala na automatyczne przełączanie usług na jeden z serwerów, gdy drugi nieoczekiwanie ulegnie awarii, co zapobiega kosztownym przestojom. Aby uzyskać więcej danych technicznych i informacji o zalecanych praktykach, zapoznaj się z dokumentacją klastra High Availability na serwerze RC18015xs+.

 

Praca active-pasive RC18015xs+

 

Ogromna skalowalność do maksymalnie 180 dysków. Do dwóch węzłów obliczeniowych RC18015XS+ można podłączyć do 15 jednostek RXD1215sas, dzięki czemu można używać maksymalnie do 180 dysków o łącznej pojemności przed sformatowaniem powyżej 1PB. Architektura współdzielonej pamięci masowej eliminuje potrzebę replikacji danych przez sieć, a także pozwala znacząco obniżyć koszty wdrożenia.

 

koszyk Sprawdź cenę i kup Synology w sklepie firmowym
adobeKatalog produktów Synology adobeKarta katalogowa Synology RC18015XS

 

Cechy główne serwera Synology RC18015XS+

- Obudowa serwerowa do szafy rackowej o wysokości 2U
- Pełna funkcjonalnośc high-availabilty, pełna redundacja,
- Praca dwóch serwerów w trybie active-pasive,
- Funkcje hot swap RAID 0/1/5/6/10/5+spare z funkcją rozbudowy w locie
- Duża wydajność pracy sieciowej - ponad 355.000 IOPS
- Wsparcie dla Microsoft Windows ADS (Active Directory) z pełną obsługą ACL
- Rónorodne rozwiązania dla backupu - kopia na dyski zewnętrzne i inne urządzenia
- Wbudowany serwer FTP z obsługąSSL/TLS
- Doskonała platforma sieciowa z obsługą systemów Windows / Linux / Mac OSX
- Kompletny zestaw aplikacji mobilnych dla systemów Android, Apple Iphone / IPad
- Hosting stron internetowych z użyciem PHP/MySQL
- Współdzielenie zasobów np. drukarki USB dla systemów Windows i MacOS
- Wydajność przy odczycie powyżej 2200MB/sek (tak - ponad 1GB/sek !!!)
- Panel użytkownika i oprogramowanie dostępne w języku polskim !!!

adobeOpis systemu zarządzania DSM 5.1 adobeSynology do systemów monitoringu

 

-> Serwer do rejestracji video z kamer sieciowych (max. ilość kamer: 70)
-> Zobacz bezpłatne aplikacje do dysków sieciowych Synology
-> Zobacz dlaczego warto kupić dysk sieciowy Synology

 

Funkcje dysku sieciowego Synology RC18015XS+

Serwer plików dla sieci lokalnej ->

serwer plikówSynology umożliwia dostęp do danych i wysoką wydajność odczytu i zapisu nawet dla dużej ilości użytkowników. Użytkownicy mogą przechowywać dane na serwerze i korzystać z nich podobnie jak z innych zasobów sieciowych poprzez standardowe otoczenie sieciowe (Windows, MacOS, Linux). Połączenia mogą być realizowane poprzez protokoły CIFS / SAMBA / AFP / NFS. Synology oferuje możliwości konfiguracji praw dostępu do poszczególnych zasobów nawet na poziomie plików dla użytkowników lub grup. Obsługa WebDAV i CalDAV do pracy zdalnej.

Obsługa iSCSI i wirtualizacji ->

auto backupSynology umożliwia dostęp do wybranych wolumenów także za pomocą protokłu iSCSI (z obsługą Thin Provisioning), co pozwala na podłączenie danych na dysku sieciowym do np. serwera Windows 2008 / 2012R2 za sieci, ale są one widziane jako dysk lokalny. Idealne do wykorzystanie dysku sieciowego jako magazynu dla baz danych, systemów wirtualizacji, baz danych czy backupu. Synology też może obsługiwać podłączenie danych do siebie i rozbudować swoją pojemność przez połączenia iSCSI. Synology jest zgodne z VMware VSphere 5 i VAAI, Hyper-V oraz Citrix.

Rozwiązania biznesowe

serwer ftpDyski sieciowe Synology przygotowane są w pełni do pracy w środowisku biznesowym. Bezpłatne aplikacje Synology Mail Server (serwer pocztowy), Print Server (serwer wydruku dla sieci lokalnej oraz obsługa AirPrint i Google Print), Syslog Server (zbieranie logów z urządzeń w sieci), Server VPN (z obsługą Open VPN oraz PPTP) czy Cloud Service - te aplikacje sa bezpłatne i gotowe i użycia w dowolnym momencie. Dodatkowo Synology oferuje wbudowany i wydajny serwer www z obsługa PHP i MySQL do publikacji własnych serwisów internetowych.

Wydajny i bezpieczny serwer FTP

serwer ftpDyski sieciowe Synology wyposażone są w standardowy serwer FTP. Dzięki niemu i łatwemu zarządzaniu użytkownikami można udostępniać dysk jako źródło plików dla Klientów (możliwy zapis, odczyt, modyfikacja - zależne od praw dostępu). Ważne i poufne dane mogą być bez problemów przesyłane przez Internet dzięki SFTP wykorzystującym protokół szyfrowany SSL/TLS. Pełna kontrola pasma i log transferu dla grup użytkowników oraz pojedynczych osób. Idealne narzędzie do bezpiecznego i szybkiego udostępniania danych i powierzchni dyskowej w biznesie.

System monitoringu video

monitoring videoSynology posiada wbudowaną aplikację pozwalającą na wykorzystanie kamer sieciowych do monitoringu video. Serwer pozwala na zapis, odtwarzanie obrazu z kamer. Powiadamia e-mail o alarmach. System inteligentnej analizy video. Detekcja ruchu, kradzieży, pozostawienia przedmiotów i wiele więcej. Podgląd video sygnału z kamer na żywo przez przeglądarkę. Kamery IP dedykowane dla tych rejestratorów video dostępne są tutaj.

Pełna kontrola dostępu do danych

active directorySynology pozwala na zarządzanie kontami użytkowników. Każdy użytkownik może mieć inne uprawnienia do poszczególnych zasobów. Konfiguracja ustawień jest prosta, jednak przy nieskomplikowanej konfiguracji urządzenie może działać w sieci opartej na Windows Active Directory (w tym Windows Serwer 2012R2) lub LDAP. Dyski sieciowe Synology moga też być serwerem LDAP i Radius. Oferuje także pełne zarządzanie na poziomie list dostępu (ACL). Wiecej...

Backup danych dla każdego

auto backupSynology pozwala na prowadzenie bieżącej archiwizacji plików z komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Możliwy jest również backup danych składowanych na serwerze Synology. Kopia zapasowa może być zapisywana na zewnętrznym dysku twardym podłączonym poprzez port USB, lub eSATA lub na zdalnym Synology lub rsync. Do obsługi backupu z komputerów proponujemy oprogramowanie np. Storage Craft dostępne w EPA Systemy.

Wbudowany Print Server

print serwerWspółdzielenie drukarki USB (max. 2) w sieci jest niezwykle łatwe. Wiele dostępnych na rynku urządzeń zostało zweryfikowanych pod względem kompatybilności. Zainstalowane oprogramowanie Print Server, wraz z kreatorem dodawania drukarki, ułatwia wiele czynności, które przy konkurencyjnych urządzeniach są skomplikowane. Dodatkowo obsługiwana jest technologia Apple Air Print oraz Google Cloud Print. Więcej...

Mobilne zarządzanie serwerem

serwer wwwAplikacja DSM jest dostępna w ergonomicznej wersji mobilnej, która zapewnia usłudze IT mobilność wymaganą do nadzorowania stanu sieci, bezpieczeństwa serwera i usług DSM z dowolnego miejsca. DS file umożliwia przeglądanie i wyświetlanie plików w dowolnym miejscu na urządzeniu przenośnym. Dodatkowo dostępne są aplikacje DS Audio i DS Video do obsługi mobilnej plików multimedialnych.

Aplikacje dla Synology

photo stationDostępne jest mnóstwo dodatkowych aplikacji dla Synology NAS. Możesz pobrać i zainstalować Pakiety zaprojektowanie specjalnie do Twoich potrzeb, m.in. do udostępniania plików w chmurze, udostępniania zdjęć w albumie online, konfigurowania środowiska VPN, a nawet program antywirusowy do ochrony Twojego systemu. Wszystko można znaleźć i wykonać na stronie Centrum pakietów - wystarczy kilka kliknięć.

Multimedia prosto z serwera

itunes serverSerwer Synology jest zgodny z wieloma innymi urządzeniami, co pozwala na zarządzanie i odtwarzanie cyfrowej zawartości na posiadanych urządzeniach: komputerach, urządzeniach przenośnych, telewizorach, urządzeniach DLNA i sprzęcie stereo. Firma Synology obsługuje najnowsze technologie przesyłania strumieniowego do telewizorów, w tym do telewizorów Samsung, odtwarzaczy Roku, urządzeń Apple TV i odtwarzaczy Google Chromecast, co oznacza, że można bezproblemowo przesyłać strumieniowo cyfrową zawartość przechowywaną na serwerze Synology na panoramiczny telewizor. Serwer umożliwia organizowanie, tworzenie kopii zapasowych i udostępnianie kolekcji zdjęć, muzyki i filmów wideo. Uproszczony i przejrzysty interfejs, a także pakiety Synology - Photo Station, Audio Station i Video Station - pozwalają na łatwe stworzenie własnego centrum rozrywki. Ponieważ cała zawartość jest przechowywana na serwerze Synology, można używać niestandardowych funkcji porządkowania zawartości bez obaw o dodatkowe, miesięczne opłaty za miejsce do przechowywania. Ponadto kolekcje cyfrowe można udostępniać innym za pośrednictwem łącza.

 

Wygodne zarządzanie danymi na serwerze

Synology Disk Station Manager 4.3Macierz dyskowa Synology RC18015XS+ jest modelem z serii Rack Station nie umożliwiającym podłączenia w wewnętrznych dysków twardych SATA / SAS / SSD. Można stworzyć system RAID-0 zapewniający wysoką wydajność i możliwość przechowywania dużych plików, a także z RAID-1 pozwalający zwiększyć bezpieczeństwo tylko za pomocą zewnętrznych półke dyskowych RXD1215SAS. Rozbudowa odbywa się poprzez porty SAS o dużej przepustowości, nie zmniejszającej ogólnej wydajności systemu. Łącznie system może obsługiwać do 180 dysków o pojemności łącznej do 1000TB danych. Synology DSM 5.1 i każdy nowszy system zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa danych przy maksymalnie uproszczonym zarządzaniu. Możliwe jest tworzenie, migrowanie i zmiany trybów i rozmiaru macierzy "w locie". Dodatkowo możliwe jest pełne zarządzanie uprawnieniami i quotami każdego z użytkowników.

 

Idealny do wirtualizacji

apple, windowsSynology RC18015XS+ zapewnia bezproblemowe rozwiązanie do środowisk wirtualizacji, takich jak VMware, Citrix i Hyper-V. Certyfikowany pod kątem zgodności z VMware vSphere 5 i integracji z VAAI2 serwer Synology RC18015XS+ umożliwia rozładowanie obciążenia związanego z niektórymi operacjami w pamięci masowej i optymalizuje wykorzystanie mocy obliczeniowej. W ten sposób zapewnia niezrównaną wydajność w środowiskach VMware. Jako scentralizowana pamięć środowiska wirtualizacji serwer Synology RC18015XS+ umożliwia migrację maszyn wirtualnych i przenoszenie pomiędzy serwerami, eliminując przestoje i zakłócenia w dostarczaniu usług użytkownikom.

 

Pliki dostępne z dowolnego miejsca za pomocą usługi Cloud Service Serwer

Synology jest wyposażony w rozbudowaną usługę Cloud Service. Aplikacja Cloud Station umożliwia synchronizację plików między serwerami DiskStation i wieloma urządzeniami, w tym komputerami z systemem Windows lub Linux, komputerami Mac, urządzeniami z systemem iOS lub Android, a także urządzeniami przenośnymi z systemem Windows.

 

Ponadto dwustronna synchronizacja pozwala na synchronizację plików między różnymi serwerami DiskStation. Można nawet synchronizować pliki między serwerem DiskStation a usługami Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box, hubiC i Baidu Cloud - tworząc własną chmurę hybrydową zapewniająca większą elastyczność pamięci masowej i chroniąca przed utratą danych.

 

Dane techniczne macierzy dyskowej Synology RC18015XS

Procesor Intel Xeon Quad Core 3.3 GHz, E1230
Pamięć SDRAM 8GB ECC z możliwością rozbudowy do 32GB
Prędkość odczytu Windows powyżej 2200 MB/sek (4 porty LAN 1Gbit/s)
Wydajność sieciowa powyżej 350.000 IOPS
Dysk wewnętrzny brak - tylko przez półki RXD1215SAS
Złącza zewnętrzne 2 x USB 2.0, 1 x SAS
Wymiary urządzenia 44 x 430 x 480 mm
Złącze sieciowe 4 x 1Gigabit ethernet z agregacją linków (opcja 1x10Gbit)
Pobór mocy przez serwer z dyskami 60W (praca), zasilanie 2 x150W,
Głośność 48 dB
Chłodzenie wentyl. 6 x 40mm / redundatne / CPU pasywnie
System plików na dysków wewn. EXT 4
Protokoły sieciowe CIFS, AFP, FTP, Telnet, SSH, NFS, WebDAV
Typ woluminu RAID 0, 1, 5, 6, 10 + dyski zapasowe
Obsługa Windows AD tak - pełne ACL
Zabezpieczony FTP / HTTPs tak
Szyfrowany backup sieciowy tak
Wirtualizacja VMware vSphere 5, Microsoft Hyper-V, Citrix Ready
Ilość połączeń VPN 30
Połączenia iSCSI Target 128
Połączenia iSCSI LUN 512
Max liczba kont użytkowników 16000
Max ilość grup użytkowników 512
Max ilość jednoczesnych połączeń 2048 (Samba, CIFS, FTP, AFP)
Ilość zadan dla Time Backup 16
Ilość max. kamer IP w systemie 90 (2 licencje bezpłatne) - max. 1000fps dla FullHD
Max. rozmiar systemu plików 108TB

Dyski sieciowe - sklep

Sklep Synology - dyski sieciowe

Zapraszamy na zakupy serwerów Synology w naszym sklepie. Zapewniamy stałą dostepność, dostawa w 24 godz i nasze pełne wsparcie. Wejście do sklepu ->

Pakiety dla Synology

punkt Monitoring - kamery IP

punkt Serwer pocztowy i klient

punkt Stacja muzyczna i radio

punkt Pobieranie plików z sieci

punkt Drukowanie w sieci LAN

punkt Galeria zdjęć i filmów

punkt Zarządzanie mobilne

punkt Aplikacje iOS / Android

punkt Pakiety dodatkowe

Kontakt z nami

Dział Handlowy ->

tel. (91)-4315-360, -61, -62

biuro@synology.com.pl

 

Pomoc Techniczna ->

tel. (91)-4315-367

serwis@synology.com.pl

Recenzje Synology

Więcej recenzji dysków sieciowych i informacji z rynku serwerów:

Dyski sieciowe i macierze dyskowe - kompedium

Serwer Synology DS212Serwer Synology DS212

Chip Tip Recenzje Synology DS212+

Recenzja Synology

Recenzja Synology

Recenzja Synology

Recenzja Synology Recenzja Synology

Testy Synology

Recenzja Synology Cloud Station

Copyright 2015, EPA Systemy Sp. z o.o.

Zobacz także: || Dyski sieciowe QNAP || Dyski sieciowe Asustor || QNAP - sklep || Synology - sklep || Kamery przemysłowe || Backup danych Ctera || Przełączniki KVM ||

 

Pomimo dołożenia wszelkich starań nie możemy zagwarantować, że podane przez nas ceny oraz dane techniczne są wolne od błędów. Ceny nie stanowią oferty w myśl kodeksu handlowego, a nieprawidłowości nie mogą być podstawą roszczeń. EPA Systemy Sp. z o.o. jest zarejestrowana w KRS nr 0000241302, NIP: 852-245-73-81. Jako przedsiębiorca prowadzący sprzedaż sprzętu EE zobowiązani jesteśmy do informowania kupujących o jednostkowym koszcie gospodarowania odpadami KGO, który wynosi 0,35 zł/kg - jest to cena składowa towaru i nie stanowi kosztu dodatkowego.

e-mail: epa@profipc.pl